O nas

Wyobraź sobie człowieka siedzącego z wędką i łowiącego ryby w pobliskim stawie. Dziś ma już 74 lata i od kilku lat nie pracuje. Jeszcze niedawno miał ich 20 i pamięta jakby to było wczoraj.  Pamięta jak jeździł Starem 266 i rozwoził materiały budowlane. Był operatorem maszyny sejsmicznej w Geofizyce oraz pracował jako kierowca autobusu w PKSie. To tu na Kujawach się osiedlił gdzie przywędrował ze wschodniej Polski a dokładnie z małej wioski nieopodal Zamościa. W jego rodzinnych stronach życie nigdy nie było łatwe. Mimo tego zawsze wspomina z nostalgią świeże powietrze oraz zdrowe i naturalne jedzenie. To z domu wyniósł szacunek dla tradycji, natury oraz dobrego jedzenia. Smaki domowych wędlin, szynek oraz zapach razowego chleba pieczonego w piecu pozostają w jego pamięci do dzisiaj. To były rzeczy za którymi tęsknił najbardziej od kiedy musiał opuścić rodzinne strony i wyruszyć w nieznane za chlebem.

Mieszkał w różnych miejscach … aż osiedlił się na Kujawach gdzie poznał swoją przyszłą żonę. Był zawsze niepokorny i kroczył swoją własną drogą nie idąc na żadne kompromisy … aż przyszedł czas, że musiał się zatroszczyć i zadbać o swoją żonę oraz trójkę dzieci. Tu zbudował swój nowy dom a gdy nastały nowe czasy, demokracji i wolności postanowił zaryzykować. Pomimo tego, że miał już 50 lat zawsze był niepokorny i niespokojny duchem. Chciał swoją tradycję dobrego i naturalnego jedzenia dać ludziom tu na Kujawach, gdzie znalazł swój nowy dom. W pocie czoła i pomimo przeciwności budował firmę aby inni ludzie również mogli jeść dobre rzeczy i znaleźć schronienie w trakcie podróży … tak jak on kiedyś w trakcie swojej tułaczki.

Osiągnął ten cel i w sercu Kujaw jest miejsce gdzie on i jego potomni zawsze będą dbać o tradycję i strudzonych wędrowców. To miejsce to Zajazd Harasówka. A on Haras Józef dalej siedzi nad swoim stawem łowi ryby i często powtarza, że to wszystko wydarzyło się niedawno jakby to było wczoraj …

 

 

 

 

ZAJAZD HARASÓWKA

ul. Kątna 14
88-140 Gniewkowo
tel. 523558078
email:biuro@harasowka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *