Stajemy na ślubnym kobiercu !

 

Co, gdzie, kiedy i jak – czyli planujemy wesele….

Dzień Ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego z nas. To jedyny, wyjątkowy taki dzień. Podejmując decyzję o spędzeniu wspólnego życia we dwoje każdy na pewno zastanawia się od czego zacząć oprócz oczywiście wyznaczenia daty ślubu….Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę z wielości różnych spraw, które należy zorganizować, dopilnować i dopieścić aby ten dzień był naprawdę magiczny. Dopracowanie bowiem nawet najdrobniejszych elementów stworzy niezapomniany nastrój tego wymarzonego dnia. Skoro znaleźliście się na tej stronie to znaczy, że pierwszy krok już za Wami – zaręczyny… Pora na kolejny krok…jesteśmy tutaj po to, aby podpowiedzieć, pomóc, służyć poradą jak uczynić ten dzień absolutnie wyjątkowym…i dla Państwa Młodych i dla Państwa gości, tak aby każdy wspominał dzień Waszego wesela i oby zapadł w pamięci każdego z Was na długie lata…

Gdzie będziemy się bawić

Wybór miejsca na przyjęcie weselne to jedno z najtrudniejszych zadań. Choć nie brak domów weselnych, restauracji i dworków, w których można wyprawić wspaniałe przyjęcie, to jednak trzeba jeszcze dograć termin oraz zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. Trzeba najpierw zastanowić się jaki styl Wam odpowiada, czy ma to być sala nowoczesna czy raczej Dworek Królewski. Od stylistyki lokalu bowiem zależy w jakim klimacie utrzymane będzie Wasze wesele. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest wolny termin w wybranym przez Was lokalu. Wiele osób bierze pod uwagę wolne terminy przy ustalaniu daty ślubu dostępne w wybranej restauracji. Inni natomiast, dla których data ślubu nie ma większego znaczenia wybiera lokal, w którym są jeszcze wolne terminy.
Poza terminem warto zwrócić uwagę na wielkość Sali aby dopasować powierzchnię do liczby gości, standardy kulinarne, obsługę wesela, parkingi dla gości weselnych ale również na pozostałe zaplecze, które poprawią Państwa komfort w związku z organizacją wesela. Istotne znaczenie ma np. baza noclegowa.

Dekoracje i wystrój są ważne !

Estetyka, wyposażenie i dekoracje to kolejne istotne kwestie, które mogą mieć decydujący wpływ na wybór sali weselnej. Zwróćcie uwagę na ogólny wygląd i stan techniczny obiektu i wnętrz oraz na dekoracje, które są w standardzie. Zawsze możecie zadbać o własne dodatki i elementy wystroju ale warto zapytać co sala Wam proponuje. Istotnym elementem przy wyborze sali weselnej jest klimatyzacja lub inny system sprawnej wentylacji i chłodzenia – to istotne na weselach organizowanych latem, późną wiosną lub na początku jesieni. Dla przyjęć zimowych dużo większe znaczenie ma odpowiednie ogrzewanie obiektu.

Twoi pracownicy

Tak, tak – przy tym przedsięwzięciu jako Młoda Para stajecie się przedsiębiorcami. Może nie jest to firma w widzeniu prawa, ale macie do zorganizowania kolejny projekt, a pomogą Wam w tym wynajęci pracownicy. Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest wybór zespołu muzycznego lub Dja oraz fotografa i filmowców. Warto z tym nie zwlekać i podjąć decyzję jednocześnie z wyborem Sali ponieważ może okazać się, że najlepsi specjaliści mają terminy pozajmowane na wiele miesięcy do przodu. Przy wyborze usługodawców warto posilić się rekomendacjami innych, poszperać i poczytać opinie w internecie. Nie zawsze najdroższa, mająca najszerszą ofertę i robiąca wszytko firma będzie najlepszym wyborem. Czasami miej znane, ale za to aspirujące i z ambicjami zespoły przyczynią się do niezapomnianych wrażeń dla Was i zaproszonych gości.

Dekoracji ciąg dalszy…

Kiedy dokonaliście już wyboru sali, zespołu muzycznego oraz fotografa i kamerzysty, macie już podpisane umowy to najlepszy czas aby na spokojnie zastanowić się nad elementami, które mają uświetnić Wasz dzień. A mianowicie, trudno wyobrazić sobie wesele bez oprawy kwiatowej. To jeden z tych elementów, który dekoruje, ale również nadaje klimat i charakter uroczystości. Warto się już wcześniej zastanowić nad kolorystyką wystroju oraz motywami przewodnimi uroczystości tak aby konsekwentnie stworzyć spójną całość. To również dobry czas na szukanie odpowiedniej sukni ślubnej czy stroju dla Pana Młodego, dokonania wstępnych ustaleń odnośnie menu, detali związanych z ceremonią ślubną, wybór samochodu ślubnego czy środków transportu dla gości weselnych…to czas na szukanie pomysłów, inspiracji i ciekawych rozwiązań…

Zadbajmy o szczegóły

Kolejny krok to wybór obrączek ślubnych, tortu weselnego oraz ciast. Dobrze jest również pomyśleć o zaproszeniach dla gości. Dobrze zorganizowane wesele wymaga czasu więc warto zaplanować wszystkie działania w czasie. Poza tym trzeba znaleźć również trochę czasu dla siebie i pomyśleć o sobie i o tym dokąd wyruszyć w podróż poślubną…

Na kilka tygodni przed weselem warto pomyśleć o sposobie usadzenia gości. Dla niektórych jest to nie lada wyzwanie. Można zastanowić się nad winietkami, formą table planu, wybrać utwór na pierwszy taniec a może zdecydować się na kurs tańca jeśli chcecie zaskoczyć gości swoimi umiejętnościami tanecznymi.

Na koniec warto jeszcze pomyśleć o tym, jak sprawić aby Wasze wesele zapadło w pamięci Waszych gości a także w jaki sposób zatrzymać te piękne chwile w postaci pamiątek.
Już od dłuższego czasu na przyjęciach weselnych można spotkać się ze zwyczajem obdarowywania gości weselnych drobnymi upominkami. Ten symboliczny gest jest bardzo miłym akcentem i jednym ze sposobów na podzielenie się z bliskimi swoimi zainteresowaniami i pasją. To okazja do wręczenia drobiazgów wykonanych samodzielnie lub zakupionych z myślą o gościach weselnych. Najczęściej są to drobiazgi układane przy nakryciach gości. Tutaj kreatywność nie zna granic.

Księga gości jest jedną z najcenniejszych pamiątek z wesela. Może być najbardziej zwariowanym akcentem na weselu. Może też być całkowicie klasyczna i elegancka. Ważne, by dopasować ją do pozostałych elementów uroczystości, ustawić na widocznym miejscu i zachęcić bliskich, by zechcieli złożyć w niej swój podpis na pamiątkę.
Organizacja ślubu i wesela wiąże się z wieloma godzinami spędzonymi na porównywaniu, analizowaniu czy po prostu wybieraniu. Najważniejsze jednak decyzje dobrze jest podjąć już na początku tej drogi…tak aby konsekwentnie dążyć do stworzenia niesamowitej atmosfery, cudownego klimatu i magii tego wymarzonego dla Was dnia…Aby dobrze zorganizować wesele i zadbać nawet o najdrobniejsze szczegóły potrzebny jest czas dlatego warto zacząć planować już rok wcześniej tak aby na miesiąc przed weselem uniknąć pośpiechu i niepotrzebnego stresu a czas, który Wam pozostał wykorzystać na odpoczynek i relaks tak aby pięknie wyglądać na zdjęciach ślubnych…to przecież najlepsza pamiątka.

Szczęścia Młodej Parze !

Kwestie, które tutaj poruszyłam to tylko niektóre tematy warte wzięcia pod uwagę przy organizowaniu wesela. Jest jeszcze szereg innych spraw, które trzeba załatwić, dopilnować. Jest również wiele rozwiązań, które w szczególny sposób uatrakcyjnią Wasze wesele ale i takich, dzięki którym Wasi goście będą czuć się wyjątkowo… Uważacie, że jesteście świetnie zorganizowani – warto jednak czasem mieć podporę w postaci konsultantki ślubnej, która pomoże Wam zapanować nad wszystkim. W następnym wpisie postaram się rozplanować w czasie przygotowania do tego ważnego dnia 🙂

Udostępnij nasz wpis innym osobom :)

Twoja opinia jest ważna. Dodaj komentarz :)

Pole wymagane
Pole wymagane (e-mail nie będzie widoczny)
Pole wymagane

lokalizacja

Ta strona używa cookies

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w

Polityce prywatności.

Skip to content