Historia

1994

Początki jak na dzikim zachodzie. Ciężkie ale także ekscytujące !

2004

Firma zaczyna rosnąć, dobudowujemy kolejne elementy.

2014

Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.” Peter Drucker

Silni ludzie tworzą piękne czasy…

Wyobraź sobie człowieka siedzącego z wędką i łowiącego ryby w pobliskim stawie. Dziś ma już ponad 70 lat i od jakiegoś czasu nie pracuje. Jeszcze niedawno miał lat 20 lat jakby to było wczoraj. Jeździł Starem 266 i rozwoził materiały budowlane. Był operatorem maszyn sejsmicznych w Geofizyce oraz pracował jako kierowca autobusu w PKSie. To tu na Kujawach się osiedlił gdzie przywędrował ze wschodniej Polski a dokładnie z małej wioski nieopodal Zamościa. W jego rodzinnych stronach życie nigdy nie było łatwe. Mimo tego zawsze wspomina z nostalgią świeże powietrze oraz zdrowe i naturalne jedzenie. To z domu wyniósł szacunek dla tradycji, natury oraz dobrego jedzenia. Smaki domowych wędlin, szynek oraz zapach razowego chleba pieczonego w piecu pozostają w jego pamięci do dzisiaj. To były rzeczy za którymi tęsknił najbardziej od kiedy musiał opuścić rodzinne strony i wyruszyć w nieznane za chlebem.

Tam dom Twój gdzie serce Twoje…

Mieszkał w różnych miejscach … aż w końcu osiedlił się na Kujawach gdzie poznał swoją przyszłą żonę. Był zawsze niepokorny i kroczył swoją własną drogą nie idąc na żadne kompromisy … aż przyszedł czas, że musiał się zatroszczyć i zadbać o swoją żonę oraz trójkę dzieci. Tu się osiedlił i zbudował swój nowy dom. Pomimo tego, że miał już 50 lat zawsze był niepokorny i niespokojny duchem i postanowił że swoją tradycję dobrego i naturalnego jedzenia przekaże ludziom tu na Kujawach, gdzie znalazł swój nowy dom. W pocie czoła i własnymi siłami pomimo przeciwności zbudował restaurację. To miejsce powstało z potrzeby serca i chęci karmienia innych tym co najlepsze i autentyczne. Chciał aby wszyscy mogli skosztować tradycyjnego i zdrowego jedzenia w trakcie podróży … tak jak on kiedyś w trakcie swojej tułaczki.

„Wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością – jeśli mamy odwagę je realizować!” Walt Disney”

Osiągnął ten cel i dzisiaj w sercu Kujaw jest miejsce gdzie on i jego potomni zawsze będą dbać o tradycję i strudzonych wędrowców. To miejsce to Zajazd Harasówka. A on Haras Józef dalej siedzi nad swoim stawem, łowi ryby i często powtarza, że to wszystko wydarzyło się niedawno, jakby to było wczoraj.

lokalizacja

Ta strona używa cookies

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w

Polityce prywatności.

Skip to content